A Mezei Kakukkfüves teakeverékben lévő gyógynövények fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása miatt a tea erősítheti a szervezet ellenálló képességét fertőzéses megbetegedések, különösen influenza és nátha esetén.
Elkészítése
Egy csapott evőkanál (3g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzunk le, 15 perc után szűrjük le. Ne használjon fémszűrőt.
Fogyasztása
Étkezés előtt fogyassza, lehetőleg ízesítés nélkül. Megelőzésre heti 2-3 csésze tea fogyasztása javasolt. Megfázás, nátha, láz esetén napi 1-3 csészével, a panaszok megszűnéséig iható. Terhesség, szoptatás alatt nem ajánlott. Gyermekeknek 3 éves kortól adható.
Ellenjavallat
Terhesség, szoptatás alatt nem ajánlott. Gyermekeknek 3 éves kortól adható.
A mezei kakukkfű hatóanyagai fertőtlenítő, immunerősítő tulajdonsággal bírnak, ez képezi a keverék alapját. Vérbőséget fokozó hatása javítja a vérkeringést, vérszegénység esetén kiváló. Kezelhető vele köhögés, hörgő – és szájüregi gyulladások.
A fürtös menta – mint minden mentaféle – szintén rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal. Ezen kívül baktériumölő hatásánál fogva légúti és húgyúti fertőzésekre, gyulladásokra, lázcsillapításra javasolt.
A szurokfű és az apróbojtorján antiszeptikus hatásuk miatt kerültek be a keverékbe. A szurokfüvet leginkább köhögéscsillapítónak, hörgő- és hangszálgyulladás, rekedtség esetében használjuk, míg az apróbojtorján hasmenésre, gyomor- és bélhurutra, krónikus májgyulladásra alkalmazható.
A lándzsás útifű teáját baktériumölő, nyálkaoldó hatása miatt elsősorban légzőszervi betegségekre, köhögésre, asztmára alkalmazzuk. A legújabb kutatások során jelentős immunerősítő hatást mutatott.
Új hozzászólás